10 ФРАЗ, ЩОБ ВИСЛОВИТИ ЛЮБОВ ДО ДИТИНИ

10 ФРАЗ, ЩОБ ВИСЛОВИТИ ЛЮБОВ ДО ДИТИНИ

Усі ми потребуємо любові. Ми сумніваємося, що нас люблять, коли не чуємо на свою адресу слів «Я тебе люблю». У любові жити краще, долати труднощі легше. Любов лікує, надихає, надає сил. Особливо вона потрібна дітям, оскільки ще й виховує. Вживайте ці слова у розмові з дітьми і побачите безмежну силу любові та її вплив на людину.

1. «Як же я тебе люблю! (Я тебе так люблю!)» Просте буденне «я тебе люблю» дещо змінене, з підсилювальними частками, ще більше виявляє безмежність ваших почуттів. Говоріть ці слова частіше в будь-якій ситуації, обов’язково не забувайте про них під час сварки і покарань.

2. «Я пишаюся тобою! (Я пишаюся, що в мене така гарна, розумна донька (син)!)» Підсильте цими словами значущість вашого малюка, і він ніколи не знатиме відчуття непотрібності.

3. «Дякую тобі за …; будь ласка, моє сонечко…; вибач мене, любий…»  Дитина відчуває вашу повагу до себе, хоче бути схожою на вас і теж користується цими словами ввічливості. Як же приємно мати виховану і чемну дитину!

4. «Давай разом…» Будь що, але разом — почитаємо, пограємо, помалюємо, приготуємо… «Мою думку поважають, я такий щасливий, я потрібний, мене люблять» та ще багато інших позитивних емоцій виникнуть у дитини після цих слів. Самотність? Її ніколи не відчуватиме малюк, з яким усе робили разом.

5. «Це спеціально для тебе…(тістечко, костюмчик, іграшка)». Хто сказав, що сюрпризи мають бути лише на День народження? Даруйте радість частіше, ніж раз на рік. Дитячі очі наповняться щастям, і незабаром малюк приготує вам відповідний сюрприз. Людина, яка вміє дарувати подарунки, ніколи не буде злою і заздрісною.

6. «Я завжди тобі допоможу». Відчуття захищеності потребують усі, а надто маленькі діти. Хто як не ми, їхні батьки, повинні запевнити їх у тому, що вони мають надійний захист?

7. «Я тебе розумію». Віра в краще, оптимізм — основне правило успішної людини. Це відчуття виховують ще в дитинстві, а слова «я тебе розумію» сприяють цьому, адже малюк так усвідомлює, що він не сам зі своєю проблемою, що його підтримають, а отже, все обов’язково буде добре.

8. «У тебе все вийде. Я в тебе вірю». Скажіть ці слова дитині, яка боїться з’їжджати з гірки або підліткові перед вступними іспитами, і небачена віра у свої сили з’явиться у них обох. А віра, як відомо, найсильніша за все.

9. «Ти так цікаво розповідаєш! Ти чудовий співрозмовник!» Скажіть це, і в дитини ніколи не виникне труднощів у спілкуванні з іншими. А ще малюк буде впевнений у вашій зацікавленості ним і його думками.

10. «Як же добре, що ти в нас є!» «Мене люблять, мене чекали, я потрібен своїм батькам!» — чи багато хто з нас може пригадати такі відчуття з дитинства? Сумно. Нехай наші діти будуть щасливіші за нас. Говорімо дітям частіше слова радості від того, що ми щасливі бути їхніми батьками!

Джерело