Малюємо Маяк

«Маяк» – крута робота, як по зовнішньому вигляду, так і по техніці виконання. Цей простий малюнок можуть виконувати діти з 4х років, проте й старші можуть зацікавитись ним.

Нам знадобляться: набір гуаші з 6 звичайних кольорів (раджу брати нашого виробництва, вони ведуть себе найадекватніше), 2 пензлі – Щетина №7 і тоненький №1 (який саме тоненький – не важливо), волога ганчірка, як для миття посуду, малярний скотч, аркуш цупкого паперу (раціонально брати папір для креслення щільністю 200 гм2), баночку з водою, змінний одяг, або захист для нього (фартух та нарукавники), простий олівець та гумку. Можна підготувати учнівську підкладку, куди і закріпити аркуш скотчем.

 

Починаємо роботу олівцем, попередньо проклеївши малярним скотчем край аркуша. Просто накидаємо форму маяка геометричними фігурами – трикутником і квадратами.

 

Далі трішки підтягнути лінії та позначити краї вежі. Старші діти можуть додати перила та полоси на стіні маяка. Все, далі Гуаш – королева фарб!

 

Беремо великий пензлик «Щетина», нехай №7 (хоча особливої ролі не грає, чи то буде трішки більший, чи менший). Берем білу фарбу і вологим пензлем позначаємо світло маяка та промінь, що пронизує нічний морок, та смуги на стіні.

Далі тоненьким пензлем (№1), червоним кольором позначаємо фарбу на стінах та дах. (Старші діти можуть згодом і деталізувати, але згодом, коли висохне фарба, а тим часом продовжимо.)

Світло, як не дивно – головний помічник художника і кожен з нас, з художників, має вчитися ним керувати. Але як досягти того, щоб біла фарба аж світилася? Відповідь – контраст! Адже світло без тіні не має сенсу.

 

Повертаємось до товстої Щетини та відкриваємо чорний колір.

 

Важливо! Чорний – найнебезпечніший колір, він підступний і потребує особливої уваги. Але саме чорний може додати таку родзинку, яка звичайний малюнок перетворює на картину. Хоча вимушений зізнатись, справжні художники чорний колір намагаються не використовувати, замінюючи його, по можливості, іншим.

Отже, чорним малюємо дві потужні лінії зверху та знизу малюнка, звичайно намагаючись не пошкодити сам маяк та промінь.

Важливо ретельно мити пензлики, тому що можна забруднити чисті фарби. Достатньо ретельно (рахуючи від 1 до 20) ополоснути у баночці з водою та промокнути об вологу ганчірку.

Решту чистого паперу заповнюємо синім.

Синій і чорний – це кольори неба на нашому малюнку, тому сміливо чистим вологим пензликом перемазюкаємо їх, залишаючи невеличку чорну смугу та потужний темно-синій простір.

Оцініть, адже класно виходить!

Сподіваюсь, маяк і світло лишились чистими.

 

Тут старші можуть на палітрі змішати голубий колір та навести контур променя і світлової кімнати маяка.

Маяки зазвичай будують на узбережжі, там де море і хвилі, а значить і бризки морської води, що довго висять у повітрі. І ось тоді кожну крапельку, на яку падає світло, маяк пронизує своїм променем, і вона починає світитись.

Будемо бризкати білим.

Берем товсту щетину у ліву руку і не боїмося забруднитися пальчиком у фарбу (бо художників з чистими руками не буває). Натягуємо волосинки пензля та поступово відпускаємо один за одним. Як результат – ось вони, маленькі крапельки білого кольору на темній основі, тобто бризки моря вздовж променя.

Майже готово!

[/vc_column][/vc_row]

Старші можуть взяти тоненький пензлик і навести чорним перила. Звичайно, лінію, як волосинку, намалювати навряд чи вдасться, але треба цього прагнути. Білим кольором позначимо блиск на мокрих стінах, а ледь сірим – тінь.

Внизу можна закрутити сріблясто-біло-голубий туман.

Фантазія – супер сила!

Ось і все! Скотч знімаємо після повного висихання роботи, попередньо прогрівши феном. Хвалимося татові чи мамі!