Що ж таке дистанційне навчання?

Що ж таке дистанційне навчання?

Не так давно онлайн-освіта сприймалася лише як додатковий спосіб набуття знань. Але сьогодні вона стає одним із повноцінних способів отримання освіти.

Що ж таке дистанційне навчання?

Дистанційна освіта — це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в будь-який зручний час. Головним завданням дистанційного навчання є розвиток творчих та інтелектуальних здібностей дитини за допомогою відкритого й вільного використання всіх освітніх ресурсів і програм, включно з наявними в Інтернеті. Дистанційна форма навчання передбачає наявність доступу до мережі Інтернет, а також технічного забезпечення (комп’ютера, планшета, смартфона тощо).
Читати по темі Методичні рекомендації щодо проведення дистанційного навчання з дітьми дошкільного віку
Основна форма роботи — самостійна. Дітям надаються:
  • відеоуроки;
  • рекомендовані навчальні матеріали та завдання;
  • онлайн консультації.
Звичні для традиційної форми навчання переформатовуються й підлаштовуються для роботи з гаджетами: вірші, перекази та читання здаються у форматі відеозапису, письмові завдання фотографуються та надсилаються вчителю. Крім того, діти в разі необхідності отримують індивідуальну онлайн-консультацію вчителя.

Які переваги здобуття освіти на відстані?

До плюсів дистанційної форми навчання відносяться: 1. Гнучкість — дитина може навчатися в зручний для себе час та в індивідуальному темпі, незалежно від місця проживання/перебування. 2. Якісний матеріал (дистанційні курси розробляються відповідно до програм, затверджених МОН та по авторським програмам згідно БКДО, але не обмежуються лише одним підручником й включають інформацію з кількох джерел, медіа-файли, коментарі вчителя, посилання на статті тощо). 3. Індивідуальний підхід до кожного слухача з урахуванням його здібностей та потреб. 4. Оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями. 5. Вивільнення часу для відвідування різноманітних гуртків, курсів та занять улюбленими справами.

В чому полягають труднощі переходу на дистанційне навчання?

1. Складність організації домашнього навчання дитини (батькам  доводиться змінювати власний графік, переходити на віддалені форми роботи). 2. Труднощі соціалізації дитини (перебування поза колективом може призводити до труднощів дитини в ситуаціях вирішення конфліктів, співпраці з однолітками).