Вибір школи. На що звернути увагу? Як обрати школу і вчителя.

Вибір школи. На що звернути увагу? Як обрати школу і вчителя.

Вже у вересні наш дітки почнуть нове життя – будуть навчатися у справжній школі.
Але передує цьому дуже важливий і хвилюючий етап – вибір школи і вчителя.

З чого ж почати?

Спираючись на свій багаторічний досвід та поради психологів, ШМП рекомендує робити свій вибір керуючись не тільки рейтингами ЗНО, а й не менш, а деколи і більш важливими чинниками.

Поговоримо про це докладніше.

Батьки бажають для своєї дитини найкращого. Сьогодні родина може обрати приватну чи державну школу.

Приватна школа

Приватні школи альтернативні, сучасні. Там ви знайдете комфорт, уважне ставлення, меншу кількість дітей у класі та інше. Щоправда, як і у державних школах, стосовно якості знань, можливі питання.
Також, треба бути дуже впевненими у свої фінансовій спроможності на наступні 12 років. Не забуваємо і про соціальний статус однокласників, який не залишатиметься за дверима школи. Можливий потік питань від вашої дитини на кшталт: «Чому у всіх є Айфон, а у мене немає».

Державна школа

На сьогоднішній день у державні школи приймають дітей за місцем прописки. Основною програмою є НУШ (Нова українська школа). Держава запроваджує багато позитивного, щоб дітям було комфортно.
Декілька практичних порад, які допоможуть зробити вибір:

Визначитись з розташуванням школи. Дуже важливо, щоб навчальний заклад був поряд з будинком. Зайвих 30 хвилин сну для першачка дуже важливі. До того ж згодом, дитина буде самостійно йти до школи і повертатись до дому.

Зайти Вчителя – Людину з великої літери. Це, можливо, найголовніше, що потрібно зробити. Вчитель-фанат своєї справи, який любить дітей. А ваше рідненьке сонечко на все життя запам’ятає свою першу вчительку. Для цього можна пошукати відгуки: у знайомих або на сайтах, що складають рейтинги навчальних закладів, чи у батьківських групах вашого району у Фейсбук.
Зайдіть у їдальню обраної школи. Спробуйте їжу, подивіться, що є у продажу. Доречі, їжу та напій можна давати дитині з собою у ланчбоксі та термосі.

Зазирніть у шкільний туалет і роздивіться, чи є там засоби гігієни.

Можна дізнатися про групу подовженого дня. Про прогулянки після уроків.

Чудові поради про підготовку до школи від вчителів та психологів дивіться тут:

https://www.facebook.com/218167302084258/posts/680856465815337/

Хотілося б додати, що перейти до більш рейтингової школи можна і пізніше. Головне, щоб дитині і вашій родині було комфортно.
Звичайно, є ще багато нюансів, але на наш погляд ми перелічили найважливіше.

Бажаємо зробити вдалий вибір!